Jak se slaví Den studentů na SPŠKa?

25. listopadu 2025
Náhledový obrázek

V pátek 14. listopadu 2025 se na Střední průmyslové škole v Karviné slavil Den studentů. Každoročně se na škole tento den nese v různých tématech, kterým studenti přizpůsobí své oblečení. Letošním tématem byly barvy školy – oranžová a šedá, do kterých se oblékli nejen studenti, ale i učitelé. Akce měla podpořit dlouholetou tradici školy, kterou organizovali jak učitelé, tak i studenti 4. ročníku, kdy maturanti přichystali pro mladší ročníky různé sportovní, herní i kreativní aktivity.

Oslavy zahájili moderátoři ze 4. ročníku Alexandra Štěbrová a Daniel Weiss. V tělocvičně byl přichystán bohatý program, který zahrnoval rytířské souboje, které podpořily bojovnou atmosféru. Dále následovalo vystoupení kouzelnice Radany, která obecenstvo nadchla svými triky. Součástí programu bylo také taneční vystoupení učitelů, které zpestřilo bohatý program, a studenti ocenili obrovským potleskem, že si jejich kantoři umí udělat legraci sami ze sebe. Hlavní částí oficiální části oslav však bylo pasování prváků, které slavnostně uvítalo studenty všech oborů 1. ročníku na průmyslovce a začlenit je do kolektivu.

Následně se všichni studenti rozešli na svá stanoviště, kde pro ně byly přichystané aktivity, které si předem zvolili. Nadšenci logických her se zúčastnili v učebnách například sudoku či šachu. Umělecké duše se zúčastnily výtvarných aktivit a sportovci například basketbalu, veslování nebo ping-pongu. Milovníkům počítačových a konzolových her také nesměly chybět zápasy v League of Legends a FIFA. V učebně virtuální reality se soutěžilo v hudební hře Beat Saber.

Po ukončení aktivit se všichni vrátili zpátky do tělocvičny, kde proběhlo vyhodnocení jednotlivých soutěží a předání cen. Akce byla zakončena velkým potleskem, který se rozléhal celou tělocvičnou. „Atmosféra byla po celou dobu velmi příjemná, s Danem jsme si tuhle akci hodně užili a bylo fajn zažít tento den z pohledu moderátora,“ zhodnotila moderátorka Alexandra.

Letošní oslava Dne studentů byla jako každý rok veselá a plná zábavy. Studenti soutěžili v mnoha zábavných aktivitách a studenti 4. ročníku si vyzkoušeli přípravu těchto soutěží. Celá tato akce zpestřila školní rok, posílila školní komunitu a umožnila přijetí 1. ročníku do stavu středoškolského.